Počet videní 2983

Dunajské krídla

Tomáš Pašteka

03:57DokumentárnySVK, 2008
Výtvarník Peter Pollág pracuje niekoľko rokov na monumentálnom objekte pre Múzeum moderného umenia Danubiana. Film zachytáva v skratke postup prác na tomto výtvarnom diele, ktorého povrch tvorí obrovská mozaika. Zostrih vznikol pre potreby výstavy pri príležitosti výtvarníkovho jubilea.

Minibiografia: Tomáš Pašteka v rokoch 1978 až 1983 vyštudoval Vysokú školu múzických umení v Bratislave, odbor Filmová a televízna dokumentárna tvorba. Od roku 1983 do 1992 pracoval v Slovenskej televízii v Bratislave. V roku 1992 odišiel do slobodného povolania a pracuje ako scenárista, režisér a fotograf. Má množstvo ocenení z domácich aj zahraničných televíznych a filmových festivalov.

Námet Tomáš Pašteka
Kamera Tomáš Pašteka, Martin Červenka
Strih Tomáš Pašteka
Hudba All out pursuit, C. Hajian, R. Samalin

Mediálni partneri SME Rádio_FM Týždeň Kinema Festivaly.sk JE TO TAK
Partneri festivalu AVF Nadácia otvorenej spoločnosti ZERO ONE Visegrad Fund Upp Kodak Panavision Maďarský Inštitút IFF Bratislava Kimuak DogDocs theoneminutes theoneminutes.Jr Stranger Festival One Minute Filminute VideominutoPop Pravda Minute Film Fest Early Melons Stanica Fest Anča 1SFD IFB La femis KASK Švihaj Šuhaj Bratislavský cyklokuriér Kino na granicy FIFBA